Motywowanie – czy i jak stworzyć system motywacyjny w kancelarii prawnej?Zdarza się, że pracownicy i współpracownicy miewają słabsze okresy aktywności. Na spadek motywacji może także wpłynąć okresowo zwiększony wolumen pracy lub szczególnie wymagający merytorycznie czy terminowo projekt.

Pracownicy i współpracownicy z pewnością doceniają benefity, takie jak prywatna opieka medyczna, karty sportowe, dodatkowe kursy i szkolenia, ścieżki rozwoju czy wspólne inicjatywy integracyjne, niemniej ich stosowanie bywa ograniczone w czasie, choćby z uwagi na pandemię czy liczbę kursów i szkoleń, z których można korzystać w danym okresie. Z upływem czasu, pracownicy i współpracownicy przyzwyczajają się do stałych benefitów – wówczas ich aspekt motywacyjny jest nieco słabszy, co nie oznacza jednak że należy z nich rezygnować.

Warto przemyśleć i rozważyć wprowadzenie motywacji o charakterze finansowym, wypłacanej kwartalnie, półrocznie lub rocznie, w korelacji z wynikami i kondycją finansową firmy. System może, i powinien obejmować wszystkie osoby, opierając się na przyjętych wskaźnikach – dodatkowo wynagradzać ich zaangażowanie w rozwój firmy, pozyskiwanie nowych klientów, a także budowanie eksperckiego wizerunku firmy.

Skorelowany z kondycją finansową system motywacyjny to także narzędzie, które można wykorzystać w ramach Employer Brandingu czy marketingu rekrutacyjnego – kiedy zależy nam na zatrzymaniu lub pozyskaniu szczególnie utalentowanych osób do współpracy.

W ostatnim czasie zaprojektowaliśmy tego rodzaju system dla jednego z naszych klientów, uwzględniając specyfikę jego działalności, wielkość i aktualne wyniki finansowe, a także plany rozwojowe na przyszłość, z zachowaniem elastyczności wobec dynamicznie zmieniającego się otoczenia biznesowego.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat modeli systemów motywacyjnych, możliwych do wdrożenia w kancelariach prawnych? Napisz do nas. i porozmawiajmy.

Kontakt>


wstecz


czytaj inneAlternative Text

Kamila
Lewandowska

e: k.lewandowska@lexpertlab.pl

o nas
Targi pracy dla prawników i doradców podatkowych

Konferencje.

Planowanie i rozwój kariery prawników i doradców podatkowych


Kamila Lewandowska i dr Joanna Roszak będą prelegentkami podczas 2 konferencji dla prawników i doradców podatkowych, organizowanych przez wydawnictwo Must Read Media, które odbędą się w maju i czerwcu 2023 r. W trakcie prezentacji „LinkedIn z rekrutrem. Daj się znaleźć łowcom prawniczych talentów”, omówią jak wykorzystać LinkedIn do poszukiwania pracy.

czytaj więcej
Szkolenie dla członków Klubu Absolwentów Wydziałów Prawa SWPS

Szkolenie

dla Klubu Absolwentów Wydziałów Prawa Uniwersytetu SWPS.


24 stycznia 2023 r. Kamila Lewandowska poprowadziła 1,5 godzinne szkolenie dla Klubu Absolwentów Wydziałów Prawa Uniwersytetu SWPS, poświęcone budowaniu marki osobistej i przewagi konkurencyjnej z wykorzystaniem serwisu LinkedIn.

czytaj więcej
Prawnik na LinkedIn warsztaty

KURS.

Prawnik na LinkedIn – jak tworzyć wizerunek profesjonalisty, budować wartościowe relacje i pozyskiwać klientów


DLA KOGO Kurs dedykowany jest: którzy chcą zdobyć szerszą wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie: z wykorzystaniem narzędzia jakim jest LinkedIn. FORMUŁA KURSU Kurs obejmuje 15 godzin wykładowych. Prowadzony będzie online w formie 4 spotkań i dodatkowej 1 godziny indywidualnych konsultacji. Zajęcia będą miały głównie wymiar warsztatowy, obejmujący teoretyczne wprowadzenie do poszczególnych zagadnień, analizę studiów […]

czytaj więcej