Projekty – zarządzanie i outsourcingKancelaria to firma. Jej prowadzenie rządzi się takimi samymi regułami rynkowymi, jak wszystkie inne działalności biznesowe. Z punktu widzenia prawnika, wszystkie prace, procesy i projekty, konieczne do realizacji z punktu widzenia funkcjonowania firmy jako przedsiębiorstwa, warto w całości lub chociaż częściowo delegować na zewnątrz lub outsoursować, aby móc koncentrować się na pracy merytorycznej.

Zarządzanie projektami to sztuka, której warto i można się nauczyć. Pozwala właściwie alokować zasoby, realizować prace etapami wedle zaprojektowanego harmonogramu, monitorować postępy, korygować czy modyfikować prace, dopasowując się do warunków rynkowych, a także oceniać rentowność poszczególnych projektów. Tyle, że niektóre prace, procesy czy projekty warto delegować na zewnątrz, zwłaszcza jeśli są to zadania spoza istoty działalności biznesowej kancelarii, jak na przykład kontakty i współpraca z podwykonawcami.

Bywa i tak, że kancelarie czy prawnicy, sami zlecają stworzenie narzędzi marketingowych, jak budowa strony internetowej, projekt logo – bezpośrednio do programistów czy grafików. Nie mają jednak serca, czasu czy wiedzy na dokończenie projektów – feedback, uwagi czy akceptacje kolejnych wersji, zwłaszcza w chwilach zwiększonego wolumenu pracy klienckiej, gdy dodatkowo gonią terminy sądowe czy urzędowe.

Poza usługami z obszarów marketingu, komunikacji czy rozwoju biznesu, wspieramy naszych klientów także w zagadnieniach związanych z zarządzaniem projektami – prowadzimy szkolenia, przyjmujemy także role project managerów w wybranych, realizowanych przez klientów projektach. Dzięki temu, prawnicy i kancelarie mogą koncentrować się na pracy merytorycznej oraz nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z potencjalnymi, aktualnymi i byłymi klientami, partnerami biznesowymi i współpracownikami. Do naszych zadań należy m.in. stała współpraca z podwykonawcami, nadzór nad realizacją projektów i postępów prac, bieżące konsultacje, projekty i uzgodnienia ewentualnych modyfikacji czy weryfikacja końcowych rozliczeń. Po stronie naszego klienta pozostaje jedynie akceptacja finalnych wersji materiałów czy produktów.

W tym duchu wsparliśmy niedawno jednego z naszych klientów w przebudowie istniejącej strony internetowej, obejmującej zarówno zmianę layoutu strony, jak i dodanie do niej określonych funkcjonalności o treści. Do naszych zadań należało m.in. przygotowanie mockupu z nowymi elementami graficznymi, zaprojektowanie nowych zakładek i opisanie dodatkowych funkcjonalności, przygotowanie treści, nadzór nad wdrażaniem zmian oraz testy funkcjonalności. W tym czasie współpracownicy naszego klienta koncentrowali się na przygotowaniach do egzaminów zawodowych, a radcowie prawni – na bieżącej obsłudze wiodących firm z sektora finansów i udziale w branżowych wydarzeniach.
Jeśli bieżące, operacyjne prowadzenie kancelarii to dla Ciebie zbyt wiele – napisz do nas. Przeanalizujemy procesy, które można i warto wydelegować na zewnątrz. Odciążymy Cię w kontakcie z podwykonawcami w realizacji i finalizacji czy opiniowaniu wybranych projektów. Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy.

Kontakt>


wstecz


czytaj inneAlternative Text

Kamila
Lewandowska

e: k.lewandowska@lexpertlab.pl

o nas
Kamila Lewandowska będzie prelegentką podczas konferencji „Legal technology – innowacje dedykowane prawnikom”

Konferencja

Legal technology – innowacje dedykowane prawnikom


Już 20 lutego 2024 r. Kamila Lewandowska będzie prelegentką podczas konferencji „Legal technology – innowacje dedykowane prawnikom” organizowanej przez Polski Instytut Rozwoju Biznesu Sp. z o.o. Kamila przedstawi najświeższe „Trendy w marketingu kancelarii prawnych”, dzieląc się wskazówkami, jak efektywnie promować usługi prawne w erze cyfrowej. Wskaże, na co warto zwrócić uwagę, planując działania marketingowe w […]

czytaj więcej
II Konferencja „Kariera w prawie i podatkach” z udziałem dr Joanny Roszak i  Kamili Lewandowskiej

Konferencja

„Kariera w prawie i podatkach” z udziałem dr Joanny Roszak i  Kamili Lewandowskiej – II edycja


Dr Joanna Roszak i Kamila Lewandowska będą prelegentkami podczas II konferencji „Kariera w prawie i podatkach. Nowe możliwości, trendy i kierunki rozwoju kariery prawniczej i podatkowej”, organizowanej przez wydawnictwo Must Read Media. Wydarzenie odbędzie się 20 marca 2024 r. w formule online. W trakcie prezentacji „LinkedIn z rekruterem. Daj się znaleźć łowcom prawniczych talentów”, prelegentki omówią, […]

czytaj więcej

Książka

„Marketing. Koncepcje i doświadczenia”


Serdecznie zachęcamy do lektury książki „Marketing. Koncepcje i doświadczenia”, pod redakcją prof. Henryka Mruka i Artura Sawickiego. Autorkami rozdziału „Kancelarie prawne na LinkedIn – badanie profili firmowych” są dr Joanna Roszak i Kamila Lewandowska.

czytaj więcej