Projekty – zarządzanie i outsourcingKancelaria to firma. Jej prowadzenie rządzi się takimi samymi regułami rynkowymi, jak wszystkie inne działalności biznesowe. Z punktu widzenia prawnika, wszystkie prace, procesy i projekty, konieczne do realizacji z punktu widzenia funkcjonowania firmy jako przedsiębiorstwa, warto w całości lub chociaż częściowo delegować na zewnątrz lub outsoursować, aby móc koncentrować się na pracy merytorycznej.

Zarządzanie projektami to sztuka, której warto i można się nauczyć. Pozwala właściwie alokować zasoby, realizować prace etapami wedle zaprojektowanego harmonogramu, monitorować postępy, korygować czy modyfikować prace, dopasowując się do warunków rynkowych, a także oceniać rentowność poszczególnych projektów. Tyle, że niektóre prace, procesy czy projekty warto delegować na zewnątrz, zwłaszcza jeśli są to zadania spoza istoty działalności biznesowej kancelarii, jak na przykład kontakty i współpraca z podwykonawcami.

Bywa i tak, że kancelarie czy prawnicy, sami zlecają stworzenie narzędzi marketingowych, jak budowa strony internetowej, projekt logo – bezpośrednio do programistów czy grafików. Nie mają jednak serca, czasu czy wiedzy na dokończenie projektów – feedback, uwagi czy akceptacje kolejnych wersji, zwłaszcza w chwilach zwiększonego wolumenu pracy klienckiej, gdy dodatkowo gonią terminy sądowe czy urzędowe.

Poza usługami z obszarów marketingu, komunikacji czy rozwoju biznesu, wspieramy naszych klientów także w zagadnieniach związanych z zarządzaniem projektami – prowadzimy szkolenia, przyjmujemy także role project managerów w wybranych, realizowanych przez klientów projektach. Dzięki temu, prawnicy i kancelarie mogą koncentrować się na pracy merytorycznej oraz nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z potencjalnymi, aktualnymi i byłymi klientami, partnerami biznesowymi i współpracownikami. Do naszych zadań należy m.in. stała współpraca z podwykonawcami, nadzór nad realizacją projektów i postępów prac, bieżące konsultacje, projekty i uzgodnienia ewentualnych modyfikacji czy weryfikacja końcowych rozliczeń. Po stronie naszego klienta pozostaje jedynie akceptacja finalnych wersji materiałów czy produktów.

W tym duchu wsparliśmy niedawno jednego z naszych klientów w przebudowie istniejącej strony internetowej, obejmującej zarówno zmianę layoutu strony, jak i dodanie do niej określonych funkcjonalności o treści. Do naszych zadań należało m.in. przygotowanie mockupu z nowymi elementami graficznymi, zaprojektowanie nowych zakładek i opisanie dodatkowych funkcjonalności, przygotowanie treści, nadzór nad wdrażaniem zmian oraz testy funkcjonalności. W tym czasie współpracownicy naszego klienta koncentrowali się na przygotowaniach do egzaminów zawodowych, a radcowie prawni – na bieżącej obsłudze wiodących firm z sektora finansów i udziale w branżowych wydarzeniach.
Jeśli bieżące, operacyjne prowadzenie kancelarii to dla Ciebie zbyt wiele – napisz do nas. Przeanalizujemy procesy, które można i warto wydelegować na zewnątrz. Odciążymy Cię w kontakcie z podwykonawcami w realizacji i finalizacji czy opiniowaniu wybranych projektów. Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy.

Kontakt>


wstecz


czytaj inneAlternative Text

Kamila
Lewandowska

e: k.lewandowska@lexpertlab.pl

o nas
Targi pracy dla prawników i doradców podatkowych

Konferencje.

Planowanie i rozwój kariery prawników i doradców podatkowych


Kamila Lewandowska i dr Joanna Roszak będą prelegentkami podczas 2 konferencji dla prawników i doradców podatkowych, organizowanych przez wydawnictwo Must Read Media, które odbędą się w maju i czerwcu 2023 r. W trakcie prezentacji „LinkedIn z rekrutrem. Daj się znaleźć łowcom prawniczych talentów”, omówią jak wykorzystać LinkedIn do poszukiwania pracy.

czytaj więcej
Szkolenie dla członków Klubu Absolwentów Wydziałów Prawa SWPS

Szkolenie

dla Klubu Absolwentów Wydziałów Prawa Uniwersytetu SWPS.


24 stycznia 2023 r. Kamila Lewandowska poprowadziła 1,5 godzinne szkolenie dla Klubu Absolwentów Wydziałów Prawa Uniwersytetu SWPS, poświęcone budowaniu marki osobistej i przewagi konkurencyjnej z wykorzystaniem serwisu LinkedIn.

czytaj więcej
Prawnik na LinkedIn warsztaty

KURS.

Prawnik na LinkedIn – jak tworzyć wizerunek profesjonalisty, budować wartościowe relacje i pozyskiwać klientów


DLA KOGO Kurs dedykowany jest: którzy chcą zdobyć szerszą wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie: z wykorzystaniem narzędzia jakim jest LinkedIn. FORMUŁA KURSU Kurs obejmuje 15 godzin wykładowych. Prowadzony będzie online w formie 4 spotkań i dodatkowej 1 godziny indywidualnych konsultacji. Zajęcia będą miały głównie wymiar warsztatowy, obejmujący teoretyczne wprowadzenie do poszczególnych zagadnień, analizę studiów […]

czytaj więcej